05/10/2016

Programa del Festival

PROGRAMA

Dijous, 5 d’octubre

19:15h Recepció i Photocall

19:30h Obertura Oficial del Festival PSICURT a càrrec de:

Jaume Descarrega, President de la Delegació de Tarragona del COPC

Josep Vilajoana, Degà del COPC

Josep Maria Prats, Conseller de Cultura de l’Ajuntament de Tarragona

Joan Guix, Secretari de Salut Pública de la Generalitat de Catalunya

20:00h Projecció de la pel·lícula Estiu 1993 de Carla Simón   (tràiler)

21:40h Col·loqui

amb la participació de les actrius Bruna Cusí i Isabel Rocatti

Divendres, 6 d’octubre

12:00h Masterclass “Direcció, expressió artística i ofici”  a la URV, Avinguda Catalunya, 35
a càrrec de Nacho Solana, Director del curtmetratge “La Jaula” guanyador del PSICURT 2016.

Activitat GRATUÏTA

19:00h Sessió 1 Curtmetratges de la secció OFICIAL

La caída d’Alberto Martínez 9’   (tràiler)
Psicolapse d’Arnau Gòdia 7’   (tràiler)
La vuelta a casa d’Andreu Ortolls 9’   (tràiler)
Te quiero papá de Gabriel Luggio 4’   (tràiler)
La habitación de las estrellas d’ Ilune Díaz 16’   (tràiler)
Uka de Valle Combas 3’   (tràiler)
Silencio de Paco Sepúlveda 2’
Norte de Javier García 15’   (tràiler)
El Ogro de Jaime Dezcallar 10’   (tràiler)

20:30h Sessió 2 Curtmetratges de la secció OFICIAL

Elegía d’Alba Tejero 16’   (tràiler)
Zurda de Florencia Reolón 9’
Madres de luna d’Alicia Albares 15’   (tràiler)
Anhela de Diego Rufo 5’
e-Life de Mario D.C Carbajosa / Vibha D.M 12’   (tràiler)
Hubo un lugar d’Irene Garcés 14’   (tràiler)
Cosas que quise hacer de Gerardo de la Fuente 4’   (tràiler)
Abrazame d’Elyre Ross 3’

Dissabte, 7 d’octubre

10:30h Masterclass “Iniciació al cinema d’animació”  a la URV, Avinguda Catalunya, 35
a càrrec de Pedro Solís, Director dels curtmetratges “La Bruxa” guanyador del GOYA 2011 i “Cuerdas” guanyador del
GOYA 2014 (Rècord Guinness com el Curtmetratge d’Animació més premiat de la història)

Activitat GRATUÏTA

18:00h Sessió 3 Curtmetratges de la secció OFICIAL

Mai de Marta González 7’
17 años juntos de Javier Fesser 14’
Yerbabuena d’Estefanía Cortés 13’   (tràiler)
Alike de Daniel Martínez / Rafa Cano 8’   (tràiler)
Fugit de Marta Bayarri 15’   (tràiler)
Por no morir nada más vernos de Carlos Crespo 15’

19:30h Sessió 4 Curtmetratges de la secció OFICIAL

Mon germà de Martí Dols / Joe Ryan 12’   (tràiler)
Bellanca de Victor Nores 17’   (tràiler)
El trastero de Gaizka Urresti 16’   (tràiler)
Mariquita de Francescco Cocco 14’   (tràiler)
Dentro del sistema de Javier Rubio 12’   (tràiler)

21:00h Sessió 5 Curtmetratges de la secció OFICIAL

Errantes de Mario Venegas 5’
Vida en Marte de José Manuel Carrasco 16’   (tràiler)
Dantzariak-BAILARINES d’Axier Salazar 17’   (tràiler)
Duelos de Yolanda Román 9’   (tràiler)
Aurelia de Toni Aranda 10’
Candela de David Fernández 20’   (tràiler)

Diumenge, 8 d’octubre

18:30h Gala final d’entrega de premis i projecció dels curts guanyadors.
Conduïda per Yolanda Garcia, Periodista i Comunicadora tarragonina.