05/10/2016

Programa del Festival

PROGRAMA

 

Dijous, 10 d’octubre

Antiga Audiència de Tarragona  ( Plaça del Pallol, 3 )

19:15h Recepció i Photocall

19:30h Obertura Oficial del Festival PSICURT a cargo de:

Sr. Jaume Descarrega, Membre de la Junta de Govern i referent de la Comissió de Cultura del COPC

Sr. Guillermo Mattioli, Degà del COPC

Sr. Pau Ricomà, Alcalde de Tarragona

Sra. Carmen Cabezas, Sub-Directora General de Promoció de la Salut de la Generalitat de Catalunya

20:00h Projecció de la pel·lícula “Campeones” de Javier Fesser (tràiler)

21:40h Col·loqui
amb la participació de  David Marqués, guionista de la pel·lícula

 

Divendres, 11 d’octubre

Antiga Audiència de Tarragona  ( Plaça del Pallol, 3 )

19:00h Sessió 1 Curtmetratges de Ficció de la secció OFICIAL

Una mujer completa de Ceres Machado 11’
Dos vidas de Alberto Collado 6’   (tràiler)
Uncoloured Girl de Chalie García 16’   (tràiler)
Un día en el Parque de Diego Porral 3’   (tràiler)
Tono menor de Iván Sainz-Pardo 11’  (tràiler)
Mi hermano Juan de Cristina i Maria José Martín 10’  (tràiler)
– Volcánica de Alberto Velasco 12’

20:30h Sessió 2 Curtmetratges de Ficció de la secció OFICIAL

Robarte una noche de Fernando Vera 14’   (tràiler)
Noel de Kike Arroyo 12’
Miedos de Germán Sancho 8’   (tràiler)
Chenoa’s Faulte de Abril Zamora 15’
Un cuento familiar de José Corral 13’   (tràiler)
– 25 Percent de Ane Calaya / Jon Vivanco / Jon Bazo  7’

Dissabte, 12 d’octubre

Antiga Audiència de Tarragona  ( Plaça del Pallol, 3 )

10:00h Masterclass “Como levantar mi primera película”
a càrrec de Marcos Cabotá, guanyador del Psicurt 2018 amb el curtmetratge “Glitch”

Inscripció GRATUÏTA a www.psicurt.com

11:30h Projecció del  Documental Down n’hi doamb posterior debat amb la seva Directora i Guionista Mireia Ros

18:00h Sessió 3 Curtmetratges de Ficció de la secció OFICIAL

Tiempos muertos de David P. Sañudo 14’  (tràiler)
Tournées de Israel González 19’
I Wish… de Víctor L. Pinel 4’   (tràiler)
Agua y Jabón de Francesco Cocco 15’   (tràiler)
Uno de Javier Marco 10’  (tràiler)
Valor de Sergio Álvarez 7’

19:30h Sessió 4 Curtmetratges de Ficció de la secció OFICIAL

Fin de Álvaro G. Company 13’
Perdóname de Hugo Martínez 15’
La Tierra llamando a Ana de Fernando Bonelli 20’  (tràiler)
27 minutos de Fernando González 8’
¿Por qué miente la gente? de Didac Cervera 13’   (tràiler)
The Afterbirth de Ignacio Rodó / Blanca Bonet 4’  (tràiler)

21:00h Sessió 5 Curtmetratges de Ficció de la secció OFICIAL

La tercera parte de Alicia Albares / Paco Cavero 15
Congénita de Polo Menárguez 13’
Lo cotidiano de David Lara 10’  (tràiler)
Siempre que lo cuento de Roberto Pérez 6’   (tràiler)
Albóndigas de David F. Vega 10’
Vaca de Marta Bayarri 15’
Aazar de Alberto Rodríguez / Alice Labourel / Fabian Riquejo / Ignacio Acerenza / José L. Herrera / Juan González 5’

Diumenge, 13 d’octubre

Antiga Audiència de Tarragona  ( Plaça del Pallol, 3 )

18:30h Gala final d’entrega de premis i projecció dels curts guanyadors.
Conduïda per Yolanda Garcia, Periodista i Comunicadora tarragonina.

 

 

Utilitzem cookies pròpies i de tercers per a millorar els nostres serveis i mostrar-li publicitat relacionada amb les seves preferències mitjançant l’anàlisi dels seus hàbits de navegació. Si continua navegant, considerem que n’accepta el seu ús. Pot canviar la configuració o obtenir més informació a la nostra "Política de Cookies". Més informació.

La configuració de les galetes d'aquesta web està definida com a "permet galetes" per poder oferir-te una millor experiència de navegació. Si continues utilitzant aquest lloc web sense canviar la configuració de galetes o bé cliques a "Acceptar" entendrem que hi estàs d'acord.

Tanca