08/09/2020

Programa Antiga Audiència de Tarragona

PROGRAMA (aquí ho pots veure)

Entrada GRATUÏTA amb aforament limitat.
Reserva la teva entrada a www.psicurt.com

L’obertura de portes es  farà 30′ abans de l’inici, per garantir l’accés escalonat, complint totes les mesures de seguretat marcades per normativa sanitària.

Per accedir cal portar posada la mascareta i complir totes les indicacions marcades per l’organització.

Dijous, 8 d’octubre

Antiga Audiència de Tarragona  ( Plaça del Pallol, 3 )

18:00h Recepció i Photocall

18:30h Obertura Oficial del Festival PSICURT a cargo de:

Sr. Jaume Descarrega, Membre de la Junta de Govern i referent de la Comissió de Cultura del COPC

Sr. Guillermo Mattioli, Degà del COPC

Sra. Carmen Cabezas, Sub-Directora General de Promoció de la Salut de la Generalitat de Catalunya

Sr. Pau Ricomà, Alcalde de Tarragona

19:00h Projecció de la pel·lícula “LITUS” de Dani de la Orden (tráiler)

20:30h Col·loqui

 

Divendres, 9 d’octubre

Antiga Audiència de Tarragona  ( Plaça del Pallol, 3 )

19:00h Sessió 1 Curtmetratges de Ficció

Con-sentimiento de Gemma Soledad/Lucio García 15’
Leo y Alex en pleno siglo 21 d’Eva Libertad/Núria Muñoz 6’
Preludi d’Adrià Guxens 17’
Ser si ti de Valeria Cuní 4’
La Piel fina de Lucía Guerro 11’
Las Grietas de Valentino R. Sandoli 9’
Inocencia de Paco Sepúlveda 10’
Equals de Javier Yañez 20’
Espronceda de Christopher Cartagena 3’ 
¿Sigues ahí? de Mónica Zamora 13’
Una mujer feliz de Toni Martín 15’

 

Dissabte, 10 d’octubre

Antiga Audiència de Tarragona  ( Plaça del Pallol, 3 )

10:00h Masterclass “Guía para poner en pie una idea: Pasos para hacerla realidad”
a càrrec de Fernando Bonelli, guanyador del Psicurt 2019 amb el curtmetratge La Tierra llamando a Ana

11:30h Sessió Curtmetratges Documentals

Somos de Helio Valero/Artur Molina 22’
Lo vívido y lo vivido de Sara Álvarez 6’
La cicatriz de Juan Francisco Viruega 28’
Mi pequeño gran Samurai de Arantxa Ibarra 20’
Otra forma de caminar de Laura Torrijos-Bescós 21’
Caballo de batalla de Peter Lanzas 13’
Tramuntana de Francisco Montoro 10’
Día 0 de Javier Cumella 27’

17:00h Sessió 2 Curtmetratges de Ficció

Refugio de Juan Antonio Moreno 15’
Ca Nostra de Laia Foguet 18’
Cocodrilo de Jorge Yudice 5’
Al filo del tiempo de Ana Bear 6’
La vida por encima de Rafael Robles 16’
Analogía de Sergio R. Zaurín 10’
77 de Raúl Mancilla 7’
Apagado de Jorge Barcelli 20’
Canis de Sergio Álvarez 4’
Alimezher de Liteo Pedregal 12’
Grietas de Alberto Gross 12’

20:00h Sessió 3 Curtmetratges de Ficció

A la cara de Javier Marco 14’
Pentimento de José Manuel Carrasco 8’
Transición de Cristina Arana 9’
TQ de María Sánchez 20’
María de Paco Ruiz 17’
Paternidad de Vicente de Ramos 5’
Nunca te dejé sola de Mireia Noguera 18’
Els que callen de Albert Folk 18’
Volver de David Pareja 3’
Era yo de Andrea Casaseca 12’

Diumenge, 11 d’octubre

Antiga Audiència de Tarragona  ( Plaça del Pallol, 3 )

18:30h Gala final d’entrega de premis.
Conduïda per Yolanda Garcia, Periodista i Comunicadora tarragonina.

Utilitzem cookies pròpies i de tercers per a millorar els nostres serveis i mostrar-li publicitat relacionada amb les seves preferències mitjançant l’anàlisi dels seus hàbits de navegació. Si continua navegant, considerem que n’accepta el seu ús. Pot canviar la configuració o obtenir més informació a la nostra "Política de Cookies". Més informació.

La configuració de les galetes d'aquesta web està definida com a "permet galetes" per poder oferir-te una millor experiència de navegació. Si continues utilitzant aquest lloc web sense canviar la configuració de galetes o bé cliques a "Acceptar" entendrem que hi estàs d'acord.

Tanca